...

Zmniejsz rachunki nawet o 90%

Fotowoltaika dla Firm

Zacznij produkować prąd na potrzeby firmy, przedsiębiorstwa lub zakładu produkcyjnego wykorzystując instalację do 50kwp, dzięki której znacząco obniżysz rachunki za prąd.

Zapytaj o wycenę
pompy ciepła viessmann

Korzyści z Fotowoltaiki dla Firm

Inwestycja w fotowoltaikę dla firm może być bardzo opłacalna, ze względu na dostępne dofinansowania ze strony rządu. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności, które można przeznaczyć na rozwój biznesu.

Niższe rachunki

Fotowoltaika to przede wszystkim obniżenie rachunków za prąd, nawet o 90% w skali roku. Zobacz rachunki naszych klientów.

Niezależność energetyczna

Zabezpiecz się przed wzrostem cen i zbudują własną niezależność energetyczną. Stań się samowystarczalny.

Program 3.1 dla firm

Pożyczka dla firmy na OZE. Dofinansowanie do fotowoltaiki może wynieść nawet 70% kosztów inwestycji.

Zdalne sterowanie

Dzięki mobilnej aplikacji możesz na bieżąco monitorować swoją instalację, wystarczy połączyć się z oprogramowaniem.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

W Silesia Solar priorytetem jest jakość obsługi klienta. Dlatego oferujemy projektowanie, montaż oraz monitoring i serwisowanie całej instalacji w standardzie. W naszej firmie skupiamy się na świadczeniu usług na najwyższym poziomie jakości, co pozwala nam zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Silesia Solar

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Fotowoltaiki

Nasz zespół to doświadczeni inżynierowie i technicy, którzy od ponad 10 lat budują sieci światłowodowe, teletechniczne oraz elektryczne zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm i instytucji.

 • Kompleksowa obsługa Firm od A do Z

  Wybierając Silesia Solar wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu nie tylko fotowolatiki, ale i magazynów energii oraz pomp ciepła, dla wielu branż.

 • Szybki czas realizacji

  Zapewniamy szybką realizację Twojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i sprawnej organizacji pracy, jesteśmy w stanie zainstalować panele słoneczne w ciągu zaledwie kilku dni.

 • Certyfikowani montażyści

  Posiadamy wiele certyfikatów tj. instalator odnawialnych źródeł energii, certyfikaty Keno, Hewalex, czy Viessmann.

Zapytaj o wycenę

Fotowoltaika dopasowana do potrzeb Twojej Firmy

Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu budowy instalacji. W Silesiasolar zatrudniamy inżynierów OZE, którzy zadbają o prawidłowe przygotowanie dokumentacji projektowej dla Twojego źródła energii.

Fotowolatiika z magazynem energii

Mikroinstalacja dla Firm

Zgodnie z przepisami, mikroinstalacja to instalacja, która ma moc nie przekraczającą 50 kWp.

 • Łatwość przyłączenia do sieci
 • Nie wymaga pozwolenia na budowę
 • Szybka budowa i montaż
 • Oferujemy pomoc doradcy w dobrze i montażu instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami

Mała instalacja dla Firm

Według obowiązujących regulacji, małe instalacje to takie inwestycje, które posiadają moc pomiędzy 50 kWp a 1 MWp.

 • Wymagane pozwolenie na budowę
 • Nie jest wymagana koncesja
 • Szybka budowa i montaż
 • Otrzymasz od nas pełne wsparcie ekspertów w każdym procesie
Skontaktuj się z nami
Fotowolatiika z magazynem energii

Dofinansowania dla firm

Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu. Od strony formalnej to przeprowadzenie audytu w firmie, przygotowanie koncepcji oraz oferty i pomoc w pozyskaniu źródła finansowania.

Energia Plus

Pożyczka dla firmy na fotowoltaikę z programu Energia Plus może wynieść od 500 tys. zł do 300 mln zł. Dofinansowanie może za to wynieść do 50% kosztów kwalifikowanych.

Gwarancja Biznesmax

Jest udzielana do wysokości 80% kredytu, maksymalnie 2,5 mln euro przez Fundusz Gwarancyjny na spłatę kredytu zaciągniętego m.in. na fotowoltaikę.

Programy lokalne i regionalne

Programy dofinansowań są dostępne lokalnie – najczęściej na poziomie województwa - obecnie np. w województwach: śląskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, mazowieckim.

projekt instalcji solarnej w nowym domu

Realizacje

Poniżej znajdą Państwo nasze przykładowe realizacje. To realizacje potwierdzają nasze umiejętności. Myślisz o własnej instalacji fotowoltaicznej? Wypełnij krótki formularz, a nasz doradca przygotuje dla Ciebie wycenę.

Fotowoltaika IT Punkt

Instalacja fotowoltaiczna dla IT Punkt o mocy 12kWp.

Zobacz więcej

Instalacja dla stacji paliw Moya

Instalacja fotowoltaiczna dla Stacji Paliw Moya o mocy 24 kWp.

Zobacz więcej

Fotowolataika Medi-Sfera

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy Medi-Sfera o mocy 30 kWp.

Zobacz więcej

Fotowoltaika na dachu COPCO

Instalacja fotowoltaiczna dla IT COPCO o mocy 50kWp.

Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy poniżej najczęstsze pytania właścicieli właścieli firm na temat systemów fotowoltaicznych.

Czy Twojej firmie grożą podwyżki cen energii ?

Rynek cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców nie jest regulowany przez URE, dlatego wzrost kosztów wytwarzania i zakupu energii dotyka przede wszystkim firmy.

Czy i ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice w firmie?
Instalacja fotowoltaiczna wytwarza darmową energię z promieniowania słonecznego. Jej wydajność w polskich warunkach wynosi minimum 1 MWh z 1 KWp zainstalowanej mocy. Jeżeli instalacja fotowoltaiczna zostanie dobrze zaprojektowana w stosunku do profilu zużycia energii w przedsiębiorstwie, to oszczędności mogą wynieść nawet 60% ceny zakupu energii.
Co stanie się z energią którą wyprodukujemy na własne potrzeby?

Energię którą wyprodukujemy a nie skonsumuje my na własne potrzeby zakład Energetyczny odkupi od nas po cenie rynkowej.

Czy stanę się niezależny energetycznie, jeżeli uruchomię własną elektrownię fotowoltaiczną?
Niestety nie, generacja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest zależna od natężenia promieniowania słonecznego w ciągu doby. W instalacjach typu on-gird brakującą ilość energii uzupełniamy z sieci energetycznej, również do sieci energetycznej wprowadzamy nadwyżka wyprodukowanej przez naszą instalację PV w danym momencie energii, nie mamy możliwości magazynowania nadwyżek energii.Częściowo niezależność energetyczną możemy uzyskać za pomocą instalacji typu Of-gird, która umożliwia nam magazynowanie wyprodukowanej w ciągu dnia energii w zestawach baterii a następnie odzyskanie tej energii gdy brak jest generacji z instalacji fotowoltaicznej.
Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę?
Korzyści wynikających z inwestycji fotowoltaikę jest wiele i są one wspólnie określane jako stopa zwrotu. Dane statystyczne pokazują, że kształtuje się ona na poziomie 10 do 15% rocznie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że fotowoltaika jest inwestycją długoterminową, obliczoną na minimum 25 lat eksploatacji. Wy tym czasie powinniśmy uzyskać nawet kilkukrotnych zwrot poniesionych nakładów, jednak jest to zależne od ceny zakupu i sprzedaży prądu, które będą obowiązywać w okresie eksploatacji oraz kosztów finansowych inwestycji.
W jaki sposób można sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznej?

Najpopularniejszą metodą finansowania fotowoltaiki firmie jest leasing. Odpowiednia konstrukcja finansowa umożliwia wykonanie instalacji bez własnych nakładów inwestycyjnych ( oszacowanie kwoty raty leasingowej na wartość niższą niż kwota wynikająca z oszczędności jak uzyskamy na rynku za energię elektryczną). Inwestycja w instalację PV przez kilka lat nie będzie dla firmy żadnym obciążeniem, a po spłacie przyniesie już tylko czysty zysk. Inną metodą umożliwiającą pozyskanie finansowania instalacji fotowoltaicznej jest korzystanie z jednego z programów wsparcia skierowanych do przedsiębiorców, najkorzystniejsze z nich pozwalają obniżyć koszty budowy instalacji PV nawet o 70%.

Jak wygląda proces inwestycyjny w fotowoltaikę dla firmy?

Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu. Od strony formalnej to przeprowadzenie audytu w firmie, przygotowanie koncepcji oraz oferty i pomoc w pozyskaniu źródła finansowania. Następnym etapem jest przygotowanie projektu technicznego.
Montaż systemu jest wykonywany przez certyfikowanych instalatorów z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. W ostatnim etapie uruchamiany jest monitoring instalacji PV oraz przygotowywana jest dokumentacja powykonawcza i zgłoszeniowa.
Instalujemy wyłącznie panele zbudowane z wysokowydajnych ogniw fotowoltaicznych, zestawu zabezpieczeń DC/AC oraz wysokiej klasy falownika.