...

Kalkulator fotowoltaiki — instalacja na miarę Twoich potrzeb!

Kategoria: Blog-Nowości

Kalkulator paneli fotowoltaicznych to szybkie i niezawodne narzędzie, które pozwoli Ci wstępnie ustalić jaka instalacja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza oraz ile będzie kosztować jej wykonanie. Indywidualna analiza odbywa się z uwzględnieniem szczegółowych danych dotyczących płatności za energię oraz warunków usytuowania i projektu Twojego budynku. Precyzyjna kalkulacja pozwoli Ci szybko ocenić czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie. Jakie parametry analizuje kalkulator instalacji fotowoltaicznych?

 

Kalkulator fotowoltaiczny — parametry do analizy

Co wpływa na dobór instalacji fotowoltaicznej? Kalkulator obliczy najkorzystniejsze rozwiązanie przy pomocy następujących danych:

  • Miesięczne wydatki na energię elektryczną.
  • Kierunek i kąt nachylenia dachu
  • Stopień zacienienia

Na postawie wyniku zaproponujemy trzy warianty oferty instalacji fotowoltaicznej oraz prześlemy szczegółowy kosztorys wraz z koncepcją montażu.

 

Fotowoltaika kalkulator 2022 - jak uzyskać ofertę?

W celu uzyskania oferty instalacji musisz wykonać kilka kroków. Pierwszy z nich jest wprowadzenie do kalkulatora pv informacji na temat Twoich miesięcznych płatności za energię elektryczną. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednią kwotę, używając suwaka w przedziale od 100 do 1300 zł. Jeśli miesięczne wydatki przekraczają górną granicę, otrzymasz indywidualną wycenę na maila.

Kalkulator fotowoltaiczny online potrzebuje także danych dotyczących kąta i kierunku nachylenia dachu. Kierunek możesz ustalić, wybierając Zachód, Południe lub Wschód. Trzy kierunki związane są z faktem, że instalacji nie wykonuje się na najmniej nasłonecznionej stronie północnej. Następnie za pomocą suwaka wprowadź informacje o kącie nachylenia dachu. Dane możesz znaleźć w projekcie.

Stopień zacienienia to kryterium, które ma znaczny wpływ na opłacalność fotowoltaiki. Kalkulator również obejmuje je w swoich wyliczeniach. Możesz wygodnie wybrać między trzema ikonkami obrazującymi brak cienia, trochę cienia i dużo cienia.

Po wprowadzeniu wszystkich danych kalkulator mocy fotowoltaiki przygotowuje dla Ciebie trzy oferty zestawów fotowoltaicznych, uwzględniających Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz warunki, jakie stwarza budynek na dachu, na którym będzie zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Dowiesz się także ile paneli fotowoltaicznych, kalkulator uznał za odpowiednią ilość oraz jaką powinny mieć powierzchnie. Szczegółowy kosztorys uzyskasz, podając adres e-mail.

 

Kalkulator fotowoltaika — do czego może się przydać?

Z perspektywy inwestora kluczowe znaczenie ma opłacalność fotowoltaiki. Kalkulator dostarczy Ci informacji na temat Twojego zapotrzebowana na energię oraz ilości paneli, które będą ją w stanie wyprodukować. Możesz wybierać między ekonomicznymi elementami i niską ceną oraz lepszą jakością i dłuższą gwarancją działania instalacji.

Kalkulator nachylenia paneli fotowoltaicznych pomoże obliczyć kąt, pod jakim najkorzystniej będzie wykonać instalację. Za optymalny uznaje się 35 stopni względem poziomu, przy instalacji PV w kierunku południowym. O koncepcji wykonania instalacji decydują projekt oraz usytuowanie Twojego budynku.

Kolejną kwestią są odstępy między rzędami paneli fotowoltaicznych. Kalkulator pokaże najkorzystniejszy sposób montażu, tak aby nie występowało zjawisko wzajemnego zacienienia kolejnych rzędów. Odstępy obliczane są w oparciu o informacje na temat kąta nachylenia dachu oraz poziomie nasłonecznienia dachu.

 

Wycena fotowoltaiki — kalkulator i kosztorys.

Kalkulator mocy fotowoltaiki to dopiero pierwszy krok w kierunku stworzenia kosztorysu oraz koncepcji instalacji. Wprowadzone przez Ciebie dane, pozwolą Nam na stworzenie kompleksowego kosztorysu, w którym uzyskasz dane na temat parametrów systemu, ceny montażu oraz oszczędnością, jakie uzyskasz, instalując panele fotowoltaiczne. Kalkulator to pierwszy krok w kierunku Twojej własnej elektrowni słonecznej!