...

Zmniejsz rachunki w swoim domu

Fotowoltaika dla domu

Zainwestuj w system paneli fotowoltaicznych od firmy Silesia Solar, aby obniżyć swoje koszty energii elektrycznej oraz mieć opcję sprzedaży nadwyżek energii wytworzonej przez twoją instalację.

Zapytaj o wycenę
pompy ciepła viessmann

Korzyści z Fotowoltaiki dla Domu

Dzięki dostępnym obecnie opcjom finansowania i dotacji, instalacja paneli fotowoltaicznych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem,
które może skutecznie obniżyć Twoje rachunki za energię nawet o 90%.

Niższe rachunki

Fotowoltaika to przede wszystkim obniżenie rachunków za prąd, nawet o 90% w skali roku. Zobacz rachunki naszych klientów.

Niezależność energetyczna

Zabezpiecz się przed wzrostem cen i zbudują własną niezależność energetyczną. Stań się samowystarczalny.

Szybki zwrot inwestycji

Skróć czas zwrotu z inwestycji dzięki odsprzedaży nadwyżek energii oraz pełnego wykorzystania dotacji np. Mój prąd 5.0.

Zdalne sterowanie

Dzięki mobilnej aplikacji możesz na bieżąco monitorować swoją instalację, wystarczy połączyć się z oprogramowaniem.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

W Silesia Solar priorytetem jest jakość obsługi klienta. Dlatego oferujemy projektowanie, montaż oraz monitoring i serwisowanie całej instalacji w standardzie. W naszej firmie skupiamy się na świadczeniu usług na najwyższym poziomie jakości, co pozwala nam zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Silesia Solar

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Fotowoltaiki

Nasz zespół to doświadczeni inżynierowie i technicy, którzy od ponad 10 lat budują sieci światłowodowe, teletechniczne oraz elektryczne zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm i instytucji.

 • Kompleksowa obsługa Firm od A do Z

  Wybierając Silesia Solar wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu nie tylko fotowolatiki, ale i magazynów energii oraz pomp ciepła, dla wielu branż.

 • Szybki czas realizacji

  Zapewniamy szybką realizację Twojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i sprawnej organizacji pracy, jesteśmy w stanie zainstalować panele słoneczne w ciągu zaledwie kilku dni.

 • Certyfikowani montażyści

  Posiadamy wiele certyfikatów tj. instalator odnawialnych źródeł energii, certyfikaty Keno, Hewalex, czy Viessmann.

Zapytaj o wycenę

Fotowoltaika dopasowana do Twoich potrzeb

Nasza oferta skierowana jest do klientów chcących inwestować w nowoczesne technologie energetyczne oraz grzewcze. Oferujemy Fotowoltaikę najwyższej jakości, Pompy Ciepł oraz stacje ładowania. Skontaktuj się z nami, by poznać całą naszą ofertę.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika z magazynem energii

Jeszcze większa niezależność energetyczna dzięki systemom magazynowania energii z przydomowych instalacji fotowoltaicznych.

 • Bezpieczeństwo podczas przerw w dostawie prądu
 • Możliwość szybkiego ładowania samochodu elektrycznego
 • Niezależność energetyczna
Fotowoltaika dla firm i przedsiębiorców

Fotowoltaika z Pompą Ciepła

Oferujemy Pompy ciepła o odpowiedniej mocy grzewczej zasilane prądem, wyprodukowanym przez Twoją fotowoltaikę.

 • Pełna współpraca z instalacją fotowoltaiczną
 • Jeszcze niższe rachunki
 • Niezależność energetyczna
  i grzewcza
Fotowoltaika dla Gospodarstw

Stacje ładowania pojazdów

Samochód elektryczny to jeszcze większe oszczędności, jeśli twój prąd pochodzi z paneli fotowoltaicznych.

 • Korzystaj z energii paneli fotowoltaicznych
 • Szybkie ładowanie samochodu elektrycznego
 • Mobilna niezależność

Dofinansowania do Fotowoltaiki

Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu. Od strony formalnej to przeprowadzenie darmowego audyty, przygotowanie projektu oraz oferty i pomoc w pozyskaniu źródła dofinansowania.

Program mój prąd 5.0

W zależności od tego na jakie rozwiązanie wnioskujesz będziesz mógł liczyć na dofinansowanie o wartości nawet 58 000 zł. Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.

Ulga termoizolacyjna

Dzięki uldze termoizolacyjnej możesz odliczyć aż do 53 000zł. Co ważne ulgę w podatku można łączyć z inwestycjami dotowanymi np. z Czystego Powietrza.

Programy lokalne i regionalne

W wielu gminach i powiatach można starać się o dofinansowanie na fotowoltaikę. W odróżnieniu od rządowych dotacji, programy regionalne mają szerszy zakres beneficjentów, a co za tym idzie łatwiej uzyskać dofinansowanie.

projekt instalcji solarnej w nowym domu

Realizacje

Poniżej znajdą Państwo nasze przykładowe realizacje. To realizacje potwierdzają nasze umiejętności. Myślisz o własnej instalacji fotowoltaicznej? Wypełnij krótki formularz, a nasz doradca przygotuje dla Ciebie wycenę.

Instalacja fotowoltaiczna Pszczyna

Instalacja fotowoltaiczna 30 paneli full black o mocy 330 Wp.

Zobacz więcej

Fotowolataika Sosnowiec

Na dachu 18 paneli Canadian Solar
o mocy 365Wp.

Zobacz więcej

Czarne panele słoneczne

Czarne panele fotowoltaiczne polskiego producenta MLSYSTEM.

Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy poniżej najczęstsze pytania właścicieli właścieli firm na temat systemów fotowoltaicznych.

Czy grożą nam podwyżki cen energii ?

Rynek cen energii elektrycznej dla zwykłego kowalskiego jest uregulowany, jednakże wzrost kosztów wytwarzania i zakupu energii może dotknąć każdego.

Czy i ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice?
Instalacja fotowoltaiczna wytwarza darmową energię z promieniowania słonecznego. Jej wydajność w polskich warunkach wynosi minimum 1 MWh z 1 KWp zainstalowanej mocy. Jeżeli instalacja fotowoltaiczna zostanie dobrze zaprojektowana w stosunku do profilu zużycia energii w gospodarstwie domowym, to oszczędności mogą wynieść nawet 60% ceny zakupu energii.
Co stanie się z energią, którą wyprodukujemy, a nie skonsumujemy na własne potrzeby?

Energię którą wyprodukujemy a nie wykorzystamy na własne potrzeby Zakład Energetyczny odkupi od nas po cenie rynkowej a środki uzyskane ze sprzedaży zasilą nasz wirtualny rachunek, następnie będziemy mogli je wykorzystać do rozliczenia zakupu energii w okresie 12 miesięcy.

Czy stanę się niezależny energetycznie, jeżeli uruchomię własną elektrownię fotowoltaiczną?
I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, jaki typ instalacji fotowoltaicznej zostanie wybudowany. Większość z tych, które powstają, to instalacje on-gird, które nie umożliwiają magazynowania energii w baterii. Jeżeli uruchomisz instalacje typu of-gird z systemem magazynowania energii, to możesz być częściowo niezależny od dostawcy prądu. Problem polega na tym, że w tej chwili magazynowanie energii jest stosunkowo drogie a rozwiązania tego typu pozwalają nam energię na relatywnie krótki okres czasu.
Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę?
Korzyści wynikających z inwestycji w fotowoltaikę jest wiele i są one wspólnie określane jako stopa zwrotu. Dane statystyczne pokazują, że kształtuje się ona na poziomie 10-15% rocznie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że fotowoltaika jest inwestycją długoterminową, obliczoną na minimum 25 lat. W tym czasie powinniśmy uzyskać nawet kilkukrotny zwrot poniesionych nakładów.
W jaki sposób można sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznej?

Istnieje wiele metod finansowania budowy własnej instalacji fotowoltaicznej, począwszy od środków własnych poprzez kredyty bankowe i dotacje gminy lub miejskie. Ponadto część poniesionych na budowę instalacji fotowoltaicznej kosztów odzyskujemy w postaci dotacji programu Mój Prąd lub Czyste Powietrze oraz odliczenia od podatku ulgi termomodernizacyjnej.

Jak wygląda proces inwestycyjny w fotowoltaikę?

Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu. Od strony formalnej to przeprowadzenie audytu, przygotowanie koncepcji oraz oferty i pomoc w pozyskaniu źródła finansowania. Następnym etapem jest przygotowanie projektu technicznego.
Montaż systemu jest wykonywany przez certyfikowanych instalatorów z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. W ostatnim etapie uruchamiany jest monitoring instalacji PV oraz przygotowywana jest dokumentacja powykonawcza i zgłoszeniowa.
Instalujemy wyłącznie panele zbudowane z wysokowydajnych ogniw fotowoltaicznych, zestawu zabezpieczeń DC/AC oraz wysokiej klasy falownika.