...

Folia grzewcza HEAT-ON ogrzeje twój dom, biuro albo magazyn. Daj się zaskoczyć mocy podczerwieni! To już nie hit sezonu. To trend. Folie grzewcze na podczerwień na stałe zagościły pod naszymi strzechami.

ikona zegar Szybka instalacja
ikona portfel Oszczędzności
ikona wykres Wydajność
ikona dłoń Ekologiczne rozwiązanie
Bezproblemowa, szybka instalacja
Tanie w inwestycji i eksploatacji
Duża wydajność systemu wynikająca z dużej powierzchni ogrzewania, równomierna temperatura w pomieszczeniu
Brak emisji CO2 związanej z ogrzewaniem budynku

Folie grzewcze to także świetne rozwiązanie dla alergików, dlatego że instalacja tego typu zapobiega cyrkulacji powietrza, a więc także migracji pyłków i kurzu?

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie na podczerwień ?

Promieniowanie podczerwone znalazło szerokie zastosowanie w różnych urządzeniach grzewczych, które zamieniają dostarczoną energię elektryczna na promieniowanie podczerwone. Najbardziej znane nam to ceramiczne kuchenki elektryczne, sauny na podczerwień czy różnego rodzaju lampy medyczne i nagrzewnice.

sterownik ogrzewania podłogowego

Inwestor, który wybierze ogrzewanie podłogowe elektryczne nie musi budować przyłącza gazu do budynku, nie potrzebuje żadnych kominów do odprowadzenia spalin, nie potrzebuje również miejsca na skład opału, nie wspominając już o braku konieczności zakupu pieca gazowego lub węglowego. W budynku nie spala się żadnego paliwa, więc jest się w 100 procentach ekologicznym.

bawiące się dzieci

FOLIE GRZEWCZE HEAT-ON POD PANELE PODŁOGOWE

 

Ogrzewanie elektryczne podłogowe z wykorzystaniem maty podłogowej HEAT-ON pozwala na osiągniecie komfortowego odczucia ciepła w pomieszczeniu. Jest to realizowane poprzez instalację ogrzewania elektrycznego na podczerwień w postaci cienkiej folii grzewczej. Aby uzyskać odpowiedni komfort cieplny należy pokryć minimum 80% powierzchni podłogi, im większa powierzchnia wypromieniowania ciepła tym folia nagrzewa się do niższej temperatury, aby mieszkańcy czuli się komfortowo temperatura folii grzewczej nie powinna przekraczać 27 st Celsjusza.

 

Instalacja folii na mniejszej powierzchni powoduje konieczność pracy na wyższych parametrach temperaturowych w efekcie czego mamy miejsca niedogrzane i za ciepłe dla naszych stóp.

 

Folię grzewczą można wykorzystać do ogrzewania podłóg suchych, najlepiej nadaje się pod panele podłogowe.

 

Do sterowania temperaturą w pomieszczeniu używamy termostatów prostych, z regulatorem czasowym oraz komunikujących się za pomocą WIFI, umożliwiających zdalnie sterowanie ogrzewaniem oraz włączenie do systemu inteligentnego budynku.

 

W budynku energooszczędnym o powierzchni 100m2 ogrzewanym z wykorzystaniem folii grzewczych HEAT-ON przeciętne roczne zużycie energii elektrycznej na ogrzewanie wynosi ok. 5 kWh. Energia ta może zostać dostarczona przez instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kWp.

ogrzewanie podgłowe folią grzewczą

Schemat ułożenia folii grzewczej Heat On pod panelem podłogowym laminowanym

1. Wykończenie podłogi

2. Folia grzewcza Heat-on

3. Mata izolacyjna

4. Folia paraizolacyjna

5. Wylewka z betonu i płyty OSB

folie_grzewcze_heat_on_podloga

FOLIE GRZEWCZE SUFITOWE I ŚCIENNE

Folie grzewcze sufitowe i ścienne działają podobnie, jak oddziałuje na nas słońce. Promieniowanie podczerwone emitowane przez folię opływa nas oraz wszystkie znajdujące się wokół nas przedmioty, które się nagrzewają, a następnie oddają ciepło do otoczenia. Temperaturę w pomieszczeniu regulujemy za pomocą termostatu.
Folie grzewcze sufitowe instalujemy w suficie pomiędzy elementami stelażu, wystarczy pokryć 60% powierzchni sufitu aby uzyskać komfort termiczny w pomieszczeniu.

Folie grzewcze sufitowe i/lub ścienne stosujemy przede wszystkim w pomieszczeniach gdzie nie ma możliwości instalacji folii podłogowej, szczególnie często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach biurowych oraz pomieszczeniach używanych okresowo jak sklepy, kościoły, powierzchnie magazynowe itp.

Korzyści płynące z zastosowania systemu sufitowego ogrzewania za pomocą folii grzewczej HEAT-ON:

 

  • Bezproblemowa i szybka instalacja
  • Najniższe koszty inwestycyjne
  • Niewielkie koszty eksploatacji systemu
  • Duża wydajność systemu wynikająca z dużej powierzchni ogrzewania
  • Brak cyrkulacji powietrza i efektu podrywania kurzu, co jest pożądane dla osób z alergią
  • Równomierna temperatura w pomieszczeniu
  • Brak bezpośredniej emisji CO2 związanej z ogrzewaniem budynku

Schemat ułożenia folii grzewczej Heat On na suficie

1. Strop i stelaż

2. Wełna mineralna

3. Folia grzewcza Heat On

4. Folia paraizolacyjna

5. Płyta G-lK

folie_grzewcze_heat_on_sufitowe

Folia grzewcza — do czego służy i jak działa?

Folia grzewcza to elastyczny i bardzo cienki rodzaj grzejnika elektrycznego. Swoje właściwości grzewcze zawdzięcza wbudowanej mieszance grafitu, który jest doskonałym nośnikiem ciepła. Folie grzewcze służą do podgrzewania wody w systemie solarnym i udostępniania jej w domu. Jest to bardzo skuteczna i opłacalna metoda ogrzewania każdego budynku — sprawdzi się dobrze do ogrzewania domów jednorodzinnych, biurowców, garaży, domków letniskowych oraz mieszkań. Posiada z jednej strony warstwę klejącą, którą można przymocować do podłogi lub do ściany

Ile można zaoszczędzić montując folię grzewczą?

Folie grzewcze są łatwe do zainstalowania i mogą być używane z każdym rodzajem paneli fotowoltaicznych. Dzięki naszym foliom grzewczym można zaoszczędzić do 40% na rachunkach za prąd. Folie grzewcze zwiększają wydajność paneli słonecznych i znacznie zmniejszają koszty energii elektrycznej.

Czy o folie grzewcze trzeba dbać? Czy zanieczyszczają środowisko?

Folie grzewcze wykonane są z wysokiej jakości materiałów i charakteryzują się długą żywotnością. Nie wymagają dodatkowej konserwacji i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Czy folie grzewcze ogrzeją cały dom?

Folie grzewcze mogą być głównym, a nawet jedynym źródłem ogrzewania pomieszczeń w Twoim domu. W takim przypadku należy pokryć folią jak największa część podłogi. Przyjmuje się, że jeżeli  folia grzewcza ma być jedynym źródłem ogrzewania domu powinna zajmować minimum 80% powierzchni podłogi. Folię grzewczą można stosować także jako ogrzewanie dodatkowe — po to, aby zyskać ciepłą podłogę w wybranym przez nas pomieszczeniu — na przykład w łazience lub w pokoju dziecięcym.

Czy montaż folii grzewczej jest łatwy?

Folia grzewcza jest systemem bardzo łatwym w montażu. Można ją zamontować praktycznie na każdym etapie remontu. Folię można układać pod podłogami drewnianymi a przede wszystkim pod wszelkiego rodzaju panelami podłogowymi.

Jej działanie polega na równomiernym ogrzewaniu podłogi, dzięki czemu unika się zimnych miejsc i nierównomiernego rozkładu temperatury. Zwiększa to poziom komfortu osób przebywających w domu lub biurowcu. Zastosowanie folii grzewczej pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych centralnych grzejników czy klimatyzatorów.

Folia grzewcza do ogrzewania podłogowego — zamów na silesiasolar.pl!

Nasze folie grzewcze są doskonałym sposobem na utrzymanie sprawnego działania Twojego systemu ogrzewania podłogowego. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniają równomierną dystrybucję ciepła i wydajną pracę. Ponadto są łatwe w montażu — dzięki czemu stanowią doskonały wybór dla każdego domu lub firmy.