...

Inteligentna energia dzięki zaawansowanej technologii.
Jak to robimy?

2

Instalacja

Prace instalacyjne wykonują instalatorzy z odpowiednimi uprawnieniami, prace są wykonywane pod kontrolą niezależnego audytora BHP. Po uruchomieniu instalacji monitorujemy jej pracę i zapewniamy opiekę technologiczną i serwisową.

montaż fotowoltaiki na dachu
ikona bezpieczeństwo Montaż
ikona osoba Wykwalifikowany zespół
ikona projekt Projekt
ikona zabezpieczenia Zabezpieczenia
Zamontujemy panele tam gdzie konkurencja nie da rady, pracujemy tylko na bezpiecznych i dopuszczonych do obrotu systemach montażowych.
Nasze instalacje są projektowane przez wykwalifikowanych inżynierów z kierunkowym wykształceniem, stosujących najbardziej zaawansowane narzędzia projektowe. 
Nie projektujemy na podstawie google maps, nasi inżynierowie wykonują projekty instalacji na podstawie zdjęć z dronów oraz przeprowadzonej wizji lokalnej w miejscu inwestycji.
Stosujemy odpowiednie, wymagane przepisami zabezpieczenia Twojej instalacji elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne

Używamy wyłącznie paneli fotowoltaicznych producentów klasyfikowanych w TOP 10 w raporcie TIER1 Blomberga.

Moduły fotowoltaiczne to urządzenia które przetwarzają energię promieniowania słonecznego na prąd elektryczny. Te stosowane w instalacjach wykonywanych przez SilesiaSolar pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producentów klasyfikowanych na czołowych miejscach rankingu TIER 1.

LONGI Solar

longi solar

 

Monokrystaliczne moduły LONGi Solar posiadają średnią sprawność ogniw na poziomie 21%, są bardzo wydajne i niezawodne. W celu uzyskania niższego LCOE (Levelized Cost of Energy), doskonałej wydajności przy degradacji indukowanej światłem (LID) oraz  zapewnienia klientom wytwarzania energii i przychodów z inwestycji w procesie produkcji stosowane są najbardziej zaawansowane na świecie technologie wytwarzania modułów.
Panele LONGI Solar objęte są 10 letnią gwarancja producenta na materiały i użytkowanie oraz 25 letnią gwarancją wydajności.

QCELLS

qcells

 

QCells jest producentem doskonałych paneli z linii Q.PEAK DUO-G, w swoich najnowszych produktach z serii DUO-G8, DUO-G9 wykorzystuje technologię Q.ANTUM DUO Z z układem ogniw o zerowej przerwie zwiększa wydajność modułu do 21,1%. Panele QCells posiadają długoterminowe bezpieczeństwo uzysku dzięki zastosowaniu technologii Anti LID, Anti PID Technology 1 , Hot-Spot Protect i Traceable Quality Tra.Q ™
Wszystkie moduły fotowoltaiczne Qcells Duo-G posiadają nowoczesna ramę ze stopu aluminium, która jest certyfikowana na wysokie obciążenia śniegiem (6000 Pa) i wiatrem (4000 Pa).

Panele obejmuje 12-letnia gwarancja producenta  na produkt i 25-letnia liniowa gwarancja wydajności.

JASOLAR

JASOLAR

 

Panele fotowoltaiczne JA solar są zmontowane z wieloczynowych ogniw PERC. Konfiguracja półogniwowa modułów oferuje większą moc wyjściową, lepszą wydajność niezależnie od temperatury, zmniejszenie efektu cieniowania na wytwarzaną energię, niższe ryzyko powstania tzw hotspotu (gorącego punktu), a także zwiększoną tolerancję na obciążenie mechaniczne.

W ofercie producenta dostępne są panele 60 i 72 ogniwowe, wszystkie są produkowane w technologii Half cut. Producent JASolar jest kwalifikowany w TOP10 rankingu TIER1

Panele obejmuje 12-letnia gwarancja producenta  na produkt i 25-letnia liniowa gwarancja wydajności.

CANADIAN SOLAR

CANADIAN SOLAR

 

Canadian Solar Inc jest wiodącym światowym producentem paneli fotowoltaicznych klasyfikowanym w TOP 10 grupy TIER 1. Korporacja Canadian solar posiada w Kanadzie i Chinach trzy najnowocześniejsze centra badań, firma dostarcza produkty najwyższej jakości objęte 12 letnią gwarancją na produkt oraz 25 letnią gwarancją na uzysk. Najnowsze moduły dwustronne BiHiKu7 osiągają moc 665 Wp.

Technologie stosowane przy produkcji modułów: monokrystaliczne, ogniwa PERC, wysoka sprawność nawet o 30% większa niż zwykłych modułów, niskie LCOE

ML SYSTEM

ML SYSTEM

 

Panele fotowoltaiczne ML System to polski produkt. Panele są wykonywane w technologii Half Cut, Full Black, dostępne moce to 310 Wp, 330 Wp, 375, 400 Wp.

Moduły są produkowane w technologii PERC, posiadają dodatnią tolerancję mocy 0 do+3W, gwarancja producenta na produkt wynosi 20 lat na moc liniową  25 lat – 83%.

Dopuszczalne maksymalne obciążenie śniegiem wynosi 5400 Pa a odporność na wiatr 2400 Pa. Firma ML system w swojej ofercie posiada również ogniwa fotowoltaiczne kolorowe oraz nietypowych wymiarów.

Falowniki (inwertery) fotowoltaiczne

Falownik to urządzenie dzięki któremu prąd stały produkowany przez panele fotowoltaiczne jest przetwarzany w prąd przemienny możliwy do odbioru przez sieć NN i naszą domową instalację elektryczną.

W naszych instalacjach stosujemy inwertery sieciowe tylko renomowanych producentów z wieloletnim udziałem w rynku. W procesie projektowym dokonujemy doboru odpowiedniego typu falownika w zależności od panujących warunków nasłonecznienia, rodzaju instalacji, jej wielkości, sposobu przyłączenia do sieci, kalkulacji ekonomicznej.

W ofercie posiadamy falowniki takich producentów jak: Fronius, SMA, Kostal, Solaredge, Huawei, Growatt, SOFAR SOLAR.

W zależności od rodzaju zastosowanego falownika nasza instalacja fotowoltaiczna może być on-grid – pracująca tylko wtedy gdy w sieci NN jest napięcie lub off-grid – mogąca pracować w połączeniu z magazynem energii niezależnie od sieci energetycznej.

Fronius

Fronius

 

Falowniki Fronius to urządzenia wydajne, niezawodne, bezpieczne, wytwarzane przez europejskiego producenta – firmę Fronius GmbH, która produkcję inwerterów do fotowoltaiki rozpoczęła w 1992 roku. W Polsce produkty Fronius posiadają dobre wsparcie, są tytanem niezawodności, standardowy okres gwarancji wynosi 5 lat z możliwością przedłużenia do 20. Fronius w swojej ofercie posiada falowniki on-grid z serii: ECO, GALVO, PRIMO, SYMO oraz SYMO HYBRID – współpracujące z akumulatorami oraz falowniki off-grid z serii FRONIUS SYMO GEN24 – współpracujące z bateriami LG CHEM RESU oraz BYD

HUAWEI

HUAWEI

 

Huawei to największy światowy producent falowników fotowoltaicznych. Inwertery Huawei z serii SUN2000 KLT-M0 oraz KTL-M1 to bardzo popularne urządzenia na polskim rynku, charakteryzują się wysoką wydajnością oraz dobrą jakością za rozsądną cenę. Falowniki KTL-M0 oraz KTL-M1 to falowniki pracujące w systemie on-grid, umożliwiają podłączenie magazynu energii. Huawei wprowadził na rynek własne rozwiązanie optymalizacji pracy modułów fotowoltaicznych.

SOLAREDGE

SOLAREDGE

 

Izraelska firma Solaredge powstała w 2006 roku wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązania w sektorze pozyskiwania i optymalizacji energii.

Falowniki solaredge zostały zaprojektowane do współpracy z optymalizatorami mocy, które są konwerterami DC/DC i są instalowane pod modułami fotowoltaicznymi. Rolą optymalizatora jest śledzenie maksymalnego punktu mocy MPPT każdego modułu osobno, komunikacja z falownikiem, przesyłanie informacji o pracy każdego modułu do portalu monitoringu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system Solaredge jest w stanie wytworzyć więcej energii z dowolnego generatora PV, umożliwia maksymalną produkcję energii z systemów pracujących w trudnych warunkach nasłonecznienia z występującymi okresami zacienienia jednego lub grupy modułów fotowoltaicznych.

GROWATT

GROWATT

 

Firma Growatt jest jednym z większych azjatyckich producentów inwerterów fotowoltaicznych, działa od 2010 roku. Falowniki sieciowe Growatt są oferowane w wersjach on-grid oraz off-grid wraz z systemami magazynowania energii i inteligentnymi systemami zarządzania energią.

Inwertery Growatt cechuje wysoka dokładnością każdego algorytmu MPP – nawet do 99.9% ponadto na szczególną uwagę zasługuje maksymalna wydajność pracy Inwertera – 99.2%. W ofercie firmy znajdują się urządzenia o mocy od 1kW do  500 kW, przeznaczone zarówno dla domowej fotowoltaiki jak również dla dużych instalacji przemysłowych.

SOFAR SOLAR

SOFAR SOLAR

 

Falowniki SOFAR SOLAR cechuje wysoka jakość wykonania i bardzo dobra cena co wpływa na ich popularność na polskim rynku instalacyjnym. Chiński producent, znajdujący się w grupie 5 największych eksporterów inwerterów, udziela 10 letniej gwarancji na produkty oraz zapewnia wsparcie serwisowe realizowane na terenie kraju. W ofercie SOFAR SOLAR występują falowniki standardowe i hybrydowe o mocy od 1 kW do 120 kW. Cechy charakterystyczne falowników to wysoka wydajność (nawet 98,3%), wbudowane zabezpieczenia DC, nadprądowe, przeciwko pracy wyspowej, temperaturowe, wbudowany wyłącznik DC oraz możliwość przechowywania danych na wbudowanej karcie SD przez 25lat.

ikona słońce Optymalizacja
ikona uczciwość Uczciwość
ikona zabezpieczenia Elastyczność
ikona osoba Bezpieczeństwo
Potrafimy uzyskać maksymalną ilość energii nawet z dachów okresowo zacienionych.
Nie sprzedajemy instalacji za wszelką cenę, jeżeli instalacja w Twoich warunkach nie będzie miała uzasadnienia ekonomicznego powiemy Ci o tym.
Jeżeli planujesz wzrost zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym zaprojektujemy instalację, którą będziesz mógł bez problemów w każdym momencie rozbudować 
Posiadamy własne ekipy instalacyjne, wszyscy instalatorzy mają wymagane uprawnienia w tym dopuszczenie do pracy na wyskości, w procesie instalacji stosują wymagane środki ochrony osobistej i BHP