...

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nie musisz tankować paliwa – swojego elektryka naładujesz w garażu. Samochód elektryczny to jeszcze większe oszczędności, jeśli twój prąd pochodzi z paneli fotowoltaicznych. Wtedy stajesz się samowystarczalny.

ikona osoba Prostota
ikona koła zębate Montaż
ikona dłoń Ekologia
ikona bezpieczeństwo Wygoda
Ładowarki są banalnie proste w obsłudze
Montaż najlepiej powierzyć doświadczonym technikom
Zaoszczędzasz czas i szanujesz środowisko
Możesz skorzystać z ładowarki w dowolnym momencie

Stacje ładujące samochody elektryczne Wallbox

WallBox BS, 11kW, 16A, 3 fazy

Ładowarka do samochodów EV i Hybrydowych Więcej

wallbox Sielsiasolar
stacja ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania EV

Stacje ładujące samochody elektryczne pozwalają na wygodne ładowanie samochodu na podjeździe lub w garażu. Wybór domowego punktu ładowania zapewnia szybkość ładowania i bezpieczeństwo. Podłączając samochód na noc, nie będziesz musiał się martwić, że nie dojedziesz do pracy. Ładowarki WallBox automatycznie wyłączają się, gdy samochód jest w pełni naładowany. Niektóre taryfy energii oferują tańszą energię elektryczną w godzinach nocnych, co pozwoli Ci na tanie ładowanie. A posiadając domowy system paneli fotowoltaicznych, staniesz się niezależny, a Twoje działania będą oszczędzać i chronić środowisko.

Jak naładować samochód elektryczny w domu?

Aby naładować samochód elektryczny w domu, powinieneś mieć zainstalowany domowy punkt ładowania, w którym zaparkujesz samochód elektryczny. Kierowcy zazwyczaj wybierają dedykowany domowy punkt ładowania, ponieważ jest szybszy, wygodniejszy i ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa. Ładowarka domowa to kompaktowe urządzenie odporne na warunki atmosferyczne, które można zamontować na ścianie za pomocą podłączonego kabla ładującego lub gniazda do podłączenia przenośnego kabla ładującego.

Jak działa domowe ładowanie pojazdów elektrycznych?

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych daje wygodę i niezależność. Możesz ładować samochód podczas snu, zabawy czy relaksu w ogrodzie, jednocześnie będąc pewnym, że Twój pojazd jest gotowy do jazdy. Ładowarki do samochodów EV i hybrydowych wyłączają się automatycznie gdy bateria w samochodzie jest pełna, dzięki czemu nie musisz martwić się o odłączanie jej w środku nocy.

Istnieją trzy poziomy ładowania pojazdów elektrycznych. Poziom 1 zwykle nie wymaga kosztownych aktualizacji zasilania i jest najtańszą opcją. Poziom 2 jest zdecydowanie najwygodniejszy dla domów mieszkalnych, mogą one dostarczać od 3,7 do 22 kW mocy wyjściowej. Te porty ładowania łączą się z domową siecią elektryczną za pomocą złączy 1-fazowych lub 3-fazowych. Przy poziomie 2 ładowania z maksymalną mocą wyjściową, jedna godzina ładowania zapewnia około 120 km zasięgu jazdy. Poziom 3 wymaga aktualizacji zasilania, by mieć możliwość szybkiego ładowania.

 

Ładowarki domowe są również bardziej opłacalne niż publiczne stacje ładowania, ponieważ wykorzystują tańszą energię elektryczną z domowej sieci energetycznej poza godzinami szczytu lub energię elektryczną wytwarzaną ze zrównoważonych źródeł energii jak na przykład panele słoneczne.

 

Czy domowe stacje ładowania EV działają ze wszystkimi pojazdami elektrycznymi?

Przydomowe stacje ładowania powinny współpracować ze wszystkimi typami elektrycznych pojazdów osobowych. Istnieje jednak kilka zmiennych, na które warto zwrócić uwagę. To, czy dany pojazd elektryczny jest kompatybilny z konkretną domową stacją ładowania, zależy od gniazda pojazdu, czy rodzaju złącza kabla ładowania. Chcąc zainwestować w stację ładowania do swojego domu, te szczegóły będą specyficzne dla pojazdu, którym jeździsz. Gniazda typu drugiego umożliwiają podłączenie większości modeli samochodów elektrycznych włącznie z Teslą. Chociaż Tesla ma własną konfigurację instalacji do ładowania w domu, pojazdy Tesli są kompatybilne innymi markami na rynku za pośrednictwem adaptera. Jeśli jednak nie masz pewności, skontaktuj się z silesiasolar po poradę. 

Domowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych WallBox

WallBox BS 7,5 kW, 32 A 1 faza

Ładowarka do samochodów EV i hybrydowych to jednofazowa ładowarka sieciowa o mocy 7 kW i maksymalnym prądzie wyjściowym 32 A. Została zaprojektowana specjalnie do użytku prywatnego. Jej niewielkie rozmiary oszczędzają miejsce, dodatkowo jest łatwa w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla domowego użytku. Ładowarka jest wyposażona w funkcję karty RFID, by mogło z niej korzystać wielu użytkowników, a jednocześnie zapobiega dostępowi ładowania osobom niepożądanym.

Kluczowe cechy ładowarki:

  • Moc: 7 kW
  • Prąd ładowania: 32 A
  • Sposób podłączenia do instalacji: 1 faza
  • Gniazdo ładowania typu 2 EU
  • Karta RIFD
  • Stopień ochrony: IP65
  • Możliwość prawy w temperaturze od -40°C do +55°C
  • Wbudowane zabezpieczenia
  • Gwarancja 2 lata
  • Nowoczesny wygląd

 

WallBox BS, 11k W, 16 A, 3 fazy

Trójfazowa stacja ładująca została przystosowana do montaży wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.  Ładowarka o mocy 11 kW i maksymalnym prądzie wyjściowym 16 A doskonale sprawdza się w zastosowaniach domowych jak i komercyjnych. Posiada dwuletnią gwarancję i jest przystosowana do pracy w skrajnych temperaturach pogodowych.

Kluczowe cechy ładowarki:

  • Moc: 11 kW
  • Prąd ładowania: 16 A
  • Sposób podłączenia do instalacji: 3 fazy
  • Gniazdo ładowania typu 2 EU
  • Karta RIFD
  • Stopień ochrony: IP65
  • Możliwość pracy w temperaturze od -40°C do +55°C
  • Gwarancja 2 lata
  • Możliwość instalacji systemu pomiarowego zużycia energii samochodu EV
  • Designerska obudowa

 

WallBox BS, 22 kW, 32 A, 3 fazy

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych o najwyższej mocy 22 kw to doskonała propozycja, kiedy potrzebujesz częstego i szybkiego ładowania. Stosowana z powodzeniem w domach prywatnych i budynkach komercyjnych. Karta RIFD pozwala na bezpieczne korzystanie ze stacji tylko osobom upoważnionym. Możliwość instalacji na ścianie lub na słupku, nowoczesny wygląd z wyświetlaczem LCD, duża niezawodność i niewygórowana cena stawia urządzenie w grupie liderów stacji ładujących.

Kluczowe cechy ładowarki:

  • Moc: 22 kW
  • Prąd ładowania: 32 A
  • Sposób podłączenia do instalacji: 3 fazy
  • Gniazdo ładowania typu 2 EU
  • Karta RIFD
  • Stopień ochrony: IP65
  • Możliwość prawy w temperaturze od -40°C do +55°C
  • Gwarancja 2 lata
  • Waga 10 kg
  • Detektor usterek uziemienia i ochrona przed przegrzaniem

Jak często należy ładować samochód elektryczny w domu?

Samochód elektryczny możesz ładować w domu tak często, jak tego potrzebujesz. Wszystko zależy od mocy ładowarki i zużycia energii w samochodzie. Można to potraktować tak samo, jak ładowanie telefonu komórkowego, czyli pełne ładowanie w nocy i ewentualne doładowanie w ciągu dnia. Chociaż większość kierowców nie musi ładować samochodu codziennie, wielu z nich podłącza się za każdym razem, gdy wysiadają z samochodu, co zapewnia im maksymalną elastyczność w przypadku nieoczekiwanej podróży. Nocne ładowanie zapewnia pełne naładowanie akumulatora samochodu. Gdy bateria jest pełna, ładowarka automatycznie zatrzymuje się, więc nie musisz się martwić o odłączenie samochodu z ładowania w środku nocy.

Jakiego rozmiaru ładowarki potrzebuję?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od limitu mocy Twojego samochodu, zapotrzebowaniu na ładowanie i ilości samochodów elektrycznych w gospodarstwie. Warto porozmawiać z fachowcami, którzy pomogą ocenić i dopasować moc ładowarki do pojazdu elektrycznego oraz na jakie kryteria zwrócić uwagę.

Jak zainstalować w domu punkt ładowania samochodu elektrycznego?

Punkty ładowania samochodów elektrycznych muszą być profesjonalnie zainstalowane. Proces instalacji polega na zamontowaniu punktu ładowania na ścianie zewnętrznej lub garażu, w pobliżu miejsca, w którym parkujesz, i bezpiecznym podłączeniu go do sieci elektrycznej. Zajmuje to około trzech godzin w zależności od indywidualnych wymagań sterownika i złożoności instalacji. Przed instalacją, skontaktuj się z dostawcą, który udzieli porad, porozmawia o dostępnych opcjach, byś miał pewność, że wybór konkretnej ładowarki najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Jak obniżyć koszty ładowania pojazdów elektrycznych w domu?

Funkcje, które zapewniają stacja ładowania, mogą skutecznie pomóc w obniżeniu rachunków za prąd. Pobieranie energii w godzinach nocnych kiedy może być ona tańsza, korzystanie z paneli słonecznych, optymalizacja ładowania, czy automatyczne wyłączanie ładowania gdy bateria samochodu jest pełna, przyczyniają się do opłacalnego ładowania. Dzięki planowemu ładowaniu możesz ładować pojazd elektryczny w godzinach kiedy prąd kosztuje mniej, co również chroni połączenie sieciowe przed przeciążeniem. Podłączając swoją stację ładującą do źródła z odnawialnych źródeł energii, jak na przykład panele słoneczne, możesz w skuteczny sposób zmniejszyć swoje rachunki za prąd i uniezależnić się. Przed inwestycją w stację ładującą ważne jest, aby sprawdzić, które z funkcji odpowiadają Twoim potrzebom i czy wybrana stacja ładująca je zapewnia.