...

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługą, jaką jest fotowoltaika w mieście Mysłowice - doskonale Państwo trafili. Nasza firma Silesia Solar posiada wieloletnie doświadczenie w montażu systemów fotowoltaicznych. Współpracujemy z osobami prywatnymi, firmami czy właścicielami gospodarstw rolnych. Systemy fotowoltaiczne montujemy zarówno na dachach, jak i na gruntach. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia.

ikona wykres Darmowy audyt
ikona dokument Gwarancja produkcji
ikona słońce Panele i falowniki tylko od najlepszych dostawców
ikona dłoń Bezpiecznie, szybko, bezproblemowo
Bezpłatnie przygotujemy audyt. Przyjedziemy i sprawdzimy, ile twój budynek może zaoszczędzić na instalacji fotowoltaiki. Zaproponujemy ci rozwiązania, policzymy i zaprojektujemy.
Twoje panele będą działać przez co najmniej 25 lat. Dajemy ci na to gwarancję.
Korzystamy z modułów tylko od najlepszych producentów sprzętu fotowoltaicznego z Rankingu Tier 1.
Przeprowadzimy cię przez cały proces. Możesz spać spokojnie.
Silesiasolar Sp. z o.o. K.

Panele fotowoltaiczne - na dachu czy na ziemi?

Chcąc skorzystać z usługi fotowoltaiki na terenie Mysłowic, w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję odnośnie miejsca, w którym zostaną zamontowane panele. Najczęściej umiejscawia się je na dachu lub na gruncie. W przypadku pierwszego z rozwiązań pod uwagę należy wziąć parametry, takie jak nachylenie dachu, jego kierunek, zacienienie oraz wytrzymałość konstrukcji. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od pory roku, kąt padania promieni słonecznych będzie ulegać zmianie. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są panele śledzące ruch słońca i dopasowujące swoje aktualne nachylenie. Panele fotowoltaiczne z powodzeniem zamontować można również na ziemi. Ustawia się je wówczas pod dowolnym kątem, a co więcej - nie trzeba martwić się o ciężar konstrukcji. W przypadku takich paneli system podtrzymujący musi być nieco solidniejszy niż w przypadku tych, które montowane są na dachu. W niektórych przypadkach wymaga nawet betonowych fundamentów.

panel fotowoltaiczne lack