...

Jedną z usług świadczonych przez naszą firmę Silesia Solar jest fotowoltaika w Tychach. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji każdego, nawet najbardziej nietypowego czy wymagającego zlecenia. Montujemy między innymi systemy bazujące na panelach monokrystalicznych na dachach (nawet o mocnych skosach) pokrytych dachówką ceramiczną czy blachą. Współpracujemy również z szeregiem firm z województwa śląskiego.

ikona wykres Darmowy audyt
ikona dokument Gwarancja produkcji
ikona słońce Panele i falowniki tylko od najlepszych dostawców
ikona dłoń Bezpiecznie, szybko, bezproblemowo
Bezpłatnie przygotujemy audyt. Przyjedziemy i sprawdzimy, ile twój budynek może zaoszczędzić na instalacji fotowoltaiki. Zaproponujemy ci rozwiązania, policzymy i zaprojektujemy.
Twoje panele będą działać przez co najmniej 25 lat. Dajemy ci na to gwarancję.
Korzystamy z modułów tylko od najlepszych producentów sprzętu fotowoltaicznego z Rankingu Tier 1.
Przeprowadzimy cię przez cały proces. Możesz spać spokojnie.
Silesiasolar Sp. z o.o. K.

Instalacja fotowoltaiczna a rachunki za prąd

Ile średnio wynoszą rachunki za prąd w przypadku sprawnie działającej fotowoltaiki dla mieszkańców Tych? Jeżeli jej wielkość została odpowiednio dopasowana, a w danym gospodarstwie domowym, rolnym czy firmie produkowana jest taka sama lub minimalnie większa ilość energii niż ta, pobierana, koszty stałe oraz akcyza powinny generować koszty na poziomie około 200 złotych rocznie.

 

Do czynienia możemy mieć także z sytuacją, w której prosument płaci rachunki za prąd wówczas, gdy instalacja nie pokrywa w pełni jego potrzeb. Najczęściej związane jest to z ograniczoną przestrzenią lub budżetem. Mniejsza część energii staje się wówczas nadwyżką. Tego typu instalacja zwraca się znacznie szybciej od tej, zaprojektowanej na wymiar, lecz nie umożliwia maksymalizacji zysków. Niekiedy wspomniana powyżej sytuacja wynikać może także z błędnych wyliczeń lub wzrostu zapotrzebowania wraz z upływem czasu.

panel fotowoltaiczne lack