...

Zaufała nam Medi-Sfera w Oświęcimiu

Kategoria: Blog

Ufają nam najlepsi! Centrum Medyczne Medi-Sfera w Oświęcimiu zdecydowało się na instalację o mocy 30 kW. Fotowoltaika w pełni zabezpieczy potrzeby energetyczne budynku przychodni, w którym wszystko jest na prąd.

Zdecydowaliśmy się na czarne panele full black, żeby wpisać się w architekturę nowo powstałego obiektu. Nasze panele słoneczne pokryły niemalże cały dach. – Ten jest ustawiony w kierunku wschód-zachód, a pobory przychodnia ma największe w godzinach popołudniowych. To wymagało dobrania specjalnych rozwiązań – mówi Robert Kubica, prezes w Silesia Solar.

I tak ta instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na dachu budynku przy ulicy Żwirki i Wigury została wyposażona w bardzo zaawansowany falownik SMA, który pozwala na bardzo zaawansowane zarządzanie instalacją.

- Zaczęło się od informacji, w prasie, telewizji – mówi dr Krzysztof Bolisęga, właściciel Medi-Sfery. – Decydująca była chęć zrobienia czegoś dla środowiska, znalezienia rozwiązania ekologicznego, ale oszczędności też się liczą – mówi dr Bolisęga.

- Już wcześniej współpracowaliśmy z firmą Silesia Solar, gdyż montowali nam panele na naszym własnym domu. Prace były wykonane dokładnie, z zachowaniem wszelkich standardów, dlatego i tym razem zdecydowaliśmy się na współpracę z Silesia Solar.

Zdążyli przed zmianami

Bolisęgowie zdążyli przed niekorzystnymi zmianami w systemie prosumenckim, które mają wejść w życie od przyszłego roku. Dzięki temu, że na instalację zdecydowali się jeszcze w 2021 roku, przez kolejne lata będą korzystać z dotychczasowego systemu rozliczeń.

Obecnie prosument z instalacją wielkości 5,5 kW oszczędza ok. 3000 zł rocznie. Po zmianach będzie to już ok. 1000 zł. A więc fotowoltaika nadal będzie opłacalna, ale o wiele mniej. Więcej o nadchodzących zmianach napisaliśmy tu (link to: https://silesiasolar.pl/nowe-kategorie-prosumentow-i-zniesienie-ulg-jakie-zmiany-w-ustawie-oze-przewiduje-projekt-nowelizacji/).

Tym bardziej cieszymy się z wyboru Medi-Sfery i dziękujemy za zaufanie!

Red.