Bezpłatna konsultacja >
...

Zostaw telefon

Po wypełnieniu formularza, osoba z naszego zespołu oddzwoni do Ciebie, aby umówić dogodny termin rozmowy.  Zaufaj specjalistom w branży OZE

  Odkryj moc energii słonecznej z Silesiasolar! Niezależnie od branży, w której działasz, możesz znacząco zmniejszyć rachunki za prąd i stać się bardziej niezależnym energetycznie. W obliczu dynamicznie rosnących cen prądu dla firm, fotowoltaika staje się kluczem do zwiększenia rentowności Twojego biznesu i podniesienia jego prestiżu na rynku. Zainwestuj w przyszłość i zbuduj trwałą, ekologiczną markę z nami. Z Silesiasolar Twoje przedsiębiorstwo będzie prospereować, a Ty zyskasz spokój umysłu

  Najcześciej zadawane pytania

  Czy i ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice?
  Instalacja fotowoltaiczna wytwarza darmową energię z promieniowania słonecznego. Jej wydajność w polskich warunkach wynosi minimum 1 MWh z 1 KWp zainstalowanej mocy. Jeżeli instalacja fotowoltaiczna zostanie dobrze zaprojektowana w stosunku do profilu zużycia energii w gospodarstwie domowym, to oszczędności mogą wynieść nawet 60% ceny zakupu energii.
  Co stanie się z energią, którą wyprodukujemy, a nie skonsumujemy na własne potrzeby?
  Energię którą wyprodukujemy a nie wykorzystamy na własne potrzeby Zakład Energetyczny odkupi od nas po cenie rynkowej a środki uzyskane ze sprzedaży zasilą nasz wirtualny rachunek, następnie będziemy mogli je wykorzystać do rozliczenia zakupu energii w okresie 12 miesięcy.
  W jaki sposób można sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznej?
  Istnieje wiele metod finansowania budowy własnej instalacji fotowoltaicznej, począwszy od środków własnych poprzez kredyty bankowe i dotacje gminy lub miejskie. Ponadto część poniesionych na budowę instalacji fotowoltaicznej kosztów odzyskujemy w postaci dotacji programu Mój Prąd lub Czyste Powietrze oraz odliczenia od podatku ulgi termomodernizacyjnej.
  Jak wygląda proces inwestycyjny w fotowoltaikę?
  Kompleksowa usługa Silesiasolar obejmuje wszystkie elementy procesu. Od strony formalnej to przeprowadzenie audytu, przygotowanie koncepcji oraz oferty i pomoc w pozyskaniu źródła finansowania. Następnym etapem jest przygotowanie projektu technicznego. Montaż systemu jest wykonywany przez certyfikowanych instalatorów z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. W ostatnim etapie uruchamiany jest monitoring instalacji PV oraz przygotowywana jest dokumentacja powykonawcza i zgłoszeniowa. Instalujemy wyłącznie panele zbudowane z wysokowydajnych ogniw fotowoltaicznych, zestawu zabezpieczeń DC/AC oraz wysokiej klasy falownika.