Bezpłatna konsultacja >
...

Zostaw telefon

Po wypełnieniu formularza, osoba z naszego zespołu oddzwoni do Ciebie, aby umówić dogodny termin rozmowy.  Zaufaj specjalistom w branży OZE

  Odkryj moc energii słonecznej z Silesiasolar! Niezależnie od branży, w której działasz, możesz znacząco zmniejszyć rachunki za prąd i stać się bardziej niezależnym energetycznie. W obliczu dynamicznie rosnących cen prądu dla firm, fotowoltaika staje się kluczem do zwiększenia rentowności Twojego biznesu i podniesienia jego prestiżu na rynku. Zainwestuj w przyszłość i zbuduj trwałą, ekologiczną markę z nami. Z Silesiasolar Twoje przedsiębiorstwo będzie prospereować, a Ty zyskasz spokój umysłu

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy fotowoltaika to opłacalna inwestycja dla mojej firmy?
  Zdecydowanie tak. Inwestując w fotowoltaikę, Twoja firma może znacząco obniżyć koszty energii, zapewnić sobie stabilność cen w obliczu rosnących cen prądu i wzmocnić swoją pozycję jako ekologicznie odpowiedzialne przedsiębiorstwo. Jednak aby mieć pewność, że inwestycja przyniesie spodziewane korzyści, warto przeprowadzić dokładny audyt oraz analizę prognoz zużycia energii. Taki krok pozwoli dokładnie ocenić potencjalne oszczędności i opłacalność projektu dla Twojego biznesu.
  W jaki sposób można sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznej?
  Najpopularniejszą metodą finansowania fotowoltaiki firmie jest leasing. Odpowiednia konstrukcja finansowa umożliwia wykonanie instalacji bez własnych nakładów inwestycyjnych ( oszacowanie kwoty raty leasingowej na wartość niższą niż kwota wynikająca z oszczędności jak uzyskamy na rynku za energię elektryczną). Inwestycja w instalację PV przez kilka lat nie będzie dla firmy żadnym obciążeniem, a po spłacie przyniesie już tylko czysty zysk. Inną metodą umożliwiającą pozyskanie finansowania instalacji fotowoltaicznej jest korzystanie z jednego z programów wsparcia skierowanych do przedsiębiorców, najkorzystniejsze z nich pozwalają obniżyć koszty budowy instalacji PV nawet o 70%.
  Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę?
  Korzyści wynikających z inwestycji fotowoltaikę jest wiele i są one wspólnie określane jako stopa zwrotu. Dane statystyczne pokazują, że kształtuje się ona na poziomie 10 do 15% rocznie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że fotowoltaika jest inwestycją długoterminową, obliczoną na minimum 25 lat eksploatacji. Wy tym czasie powinniśmy uzyskać nawet kilkukrotnych zwrot poniesionych nakładów, jednak jest to zależne od ceny zakupu i sprzedaży prądu, które będą obowiązywać w okresie eksploatacji oraz kosztów finansowych inwestycji.
  Czy stanę się niezależny energetycznie, jeżeli uruchomię własną elektrownię fotowoltaiczną?
  Niestety nie, generacja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest zależna od natężenia promieniowania słonecznego w ciągu doby. W instalacjach typu on-gird brakującą ilość energii uzupełniamy z sieci energetycznej, również do sieci energetycznej wprowadzamy nadwyżka wyprodukowanej przez naszą instalację PV w danym momencie energii, nie mamy możliwości magazynowania nadwyżek energii.Częściowo niezależność energetyczną możemy uzyskać za pomocą instalacji typu Of-gird, która umożliwia nam magazynowanie wyprodukowanej w ciągu dnia energii w zestawach baterii a następnie odzyskanie tej energii gdy brak jest generacji z instalacji fotowoltaicznej.