...

5 powodów, dlaczego powinieneś zainstalować fotowoltaikę w swoim domu

Kategoria: Blog

Sąsiedzi już mają, znajomi sąsiadów również, a ty wciąż się wahasz? Dowiedz się, dlaczego instalacja fotowoltaiki na śląsku to przykład klasycznej sytuacji win-win.

1. Instalacja paneli fotowoltaicznych na śląsku się po prostu opłaca

Po prostu. Rata kredytu za panele fotowoltaiczne będzie niższa lub porównywalna z twoim dotychczasowym rachunkiem za prąd. A jeśli zdecydujesz się na większą instalację, celem ogrzewania domu pompą powietrza czy ładowania samochodu elektrycznego, to jeszcze na tym zarobisz. Możesz liczyć na państwową dotację 5000 zł do instalacji oraz niskooprocentowany kredyt. Instalację możesz też odpisać od podatku.

2. Niezależność

Ceny energii elektrycznej to karuzela. Mimo że obecnie globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niższe niż przed koronawirusem, to ceny stale rosną, a w ostatnim roku wręcz poszybowały w górę! Dzięki własnej minielektrowni fotowoltaicznej rosnące opłaty przestają cię interesować. Inni płacą coraz więcej, a ty stoisz z boku i wiesz, że panele pracują na twój portfel.

3. Lepszy klimat dla twojej rodziny

Smog? Warunki do oddychania w tzw. sezonie grzewczym mamy na Śląsku fatalne. Wręcz jedne z najgorszych w Europie. Określenie „niska emisja” pochodzi nie od natężenia zanieczyszczeń lecz od wysokości domowych kominów, które pompują trucizny do atmosfery.

A teraz wyobraź sobie, że z grzania paliwem stałym na twojej ulicy rezygnuje twój sąsiad z naprzeciwka, ten kocmołuch z końca ulicy i jeszcze Kowalski zza płotu. Twoja żona już wie, co powinieneś zrobić, żeby rodzina mogła żyć lepiej i zdrowiej. No i dłużej, bo smog skraca nasze życia

zalety fotowoltaiki czy warto

4. Szybka, bezproblemowa realizacja (darmowe konsultacje!)

Fotowoltaika podbija strzechy. To już nie czary mary, wiedza tajemna dostępna tylko drogim czarnoksiężnikom. Firm budujących instalacje fotowoltaiczne na rynku jest coraz więcej, a ceny konkurencyjne.

W Silesia Solar oferujemy bezpłatne konsultacje! Spotkamy się z tobą, sfotografujemy twój dach, stworzymy projekt i kosztorys, a następnie pomożemy przejść przez cały proces formalny. Pomożemy ogarnąć biurokrację i kredyty, a na końcu zbudujemy i skonfigurujemy twoją instalację. Oferujemy pełen monitoring działania paneli - w każdym momencie będziesz mógł sprawdzić, ile Słońce produkuje dla ciebie energii, a więc ile oszczędzasz.