...

„50 kW na start”

Kategoria: Blog-Nowości

„50 kW na start” - Program wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu odnawialnych źródeł energii.

 

Ruszył nabór do programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach "50 kW na start". Wnioski o dofinansowanie na zabudowę mikro instalacji fotowoltaicznych można składać już od 1 września. Kto może się ubiegać o dofinansowanie i na jakie wsparcie można liczyć?

„50 kW na start” to program dedykowany mikro przedsiębiorcom oraz małym lub średnim przedsiębiorcom, w ramach którego beneficjenci mogą liczyć na wsparcie w budowie instalacji o mocy do 50 kW (mikroinstalacji) na terenie województwa śląskiego. Celem programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest wsparcie przedsiębiorców w zakresie odnawialnych źródeł energii.

 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 100% kosztów kwalifikowanych, w tym:

 

  • nieumarzalnej pożyczki w wysokości 90% udzielonego dofinansowania oprocentowanej 0,95 s.r.w., lecz nie mniej niż 3% w stosunku rocznym,
  • dotacji do 10% udzielonego dofinansowania.

 

Warunkiem udzielenia dotacji przez Fundusz jest skorzystanie z dofinansowania w formie pożyczki, w ramach programu „50 kW na start”. Kwota alokacji środków wynosi:

 

  • 500.000 zł w formie dotacji
  • 4.500.000 zł w formie pożyczki

 

Organizatorzy dopuszczają możliwość zwiększenia puli środków.

 

dofinansowanie do fotowoltaiki 50 kW na start

 

Gdzie i kiedy należy składać wnioski, aby uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki "50 kW na start"?

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nabór odbędzie się w terminie 01.09.2021 r. – 30.09.2021 r. lub do wyczerpania środków.

 

Z uwagi na pandemię COVID-19 Fundusz zaleca nadanie wniosku pocztą lub przesyłką kurierską. O terminie wpływu decyduje data dostarczenia wniosku do siedziby Funduszu. Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić za pośrednictwem poniższych formularzy:

 

  • WNIOSEK - komplet dokumentów do pobrania
  • Wniosek - pomoc publiczna
  • PROGRAM „50 kW na start"

 

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w firmie z dotacją „ 50 kW na start ” napisz do nas, w Silesiasolar chętnie pomożemy Ci przygotować i zrealizować inwestycję.